Wybór odpowiedniego przeciwzmacniacza – na co zwracać szczególną uwagę?

Wybór odpowiedniego przeciwzmacniacza – na co zwracać szczególną uwagę?

Nie każdy zna się na tyle na sprzęcie muzycznym, żeby samodzielnie dopasować go do swoich potrzeb. To oznacza, że albo wcześniej podniesiemy naszą wiedzę na ten temat, albo zdecydujemy się skorzystać z pomocy specjalistów, którzy faktycznie znają się na tych wszystkich parametrach i porównując różne możliwości, w oparciu o informacje, które od nas uzyskają, będą w stanie wybrać dla nas właściwe rozwiązanie. Nie mniej powinniśmy mieć świadomość, że nie należy wybierać sprzętu muzycznego, jeśli wcześniej nie mieliśmy możliwości go odsłuchać. W dobrych sklepach będziemy mieli wydzieloną specjalną salę, w której będziemy mogli zobaczyć jak gra dany sprzęt i podjąć decyzję, czy faktycznie będzie nam on odpowiadał.

Wzmacniacz czy przedwzmacniacz?

Przede wszystkim jedną z ważniejszych opcji do przemyślenia było to czy powinniśmy wybrać wzmacniacz, który będzie wbudowany w cały system, a więc nie będziemy musieli go oddzielnie szukać. Czy może jednak lepiej zrobimy, jeśli wybierzemy przedwzmacniacz? W tym drugim przypadku będziemy mogli rozdzielić zasilanie sygnału, a to oznacza, że będziemy mogli się pozbyć sporej ilości zakłóceń, dzięki czemu dźwięk, który będzie do nas docierał będzie oferował nam nie tylko lepsze brzmienie, ale również będzie czystszy. Co prawda będziemy musieli się tutaj liczyć z trochę większym wydatkiem, jednak efekt końcowy będzie tego wart, a poza tym taki sprzęt kupujemy z myślą, że będziemy z niego korzystali przez naprawdę wiele lat.

O tym także warto pomyśleć

Powinniśmy również wiedzieć, że końcówka mocy i przedwzmacniacz są od siebie oddzielone za pomocą specjalnej obudowy.

To oznacza, że nawet wyższa temperatura, jaka będzie się pojawiała na końcówce mocy, nie będzie miała negatywnego wpływu na działanie przedwzmacniacza, a to oznacza, że jego żywotność będzie znacznie wydłużona, więc tym bardziej inwestycja w taki sprzęt będzie się opłacała. Nie mówiąc już o tym, że mając taki oddzielny zestaw, będziemy mieli większe możliwości, jeśli będziemy chcieli wymienić poszczególne elementy naszego sprzętu. To też będzie oznaczało, że łatwiej będzie nam wszystko dobrać w taki sposób, żeby faktycznie jak najlepiej do siebie pasowało. Warto zobaczyć co zyskujemy przy każdym z rozwiązań i czego możemy się spodziewać.

Może się wówczas okazać, że jednym bardziej będzie pasował zintegrowany wzmacniacz, a innym bardziej będzie odpowiadał zestaw, w którym przedwzmacniacz i końcówka mocy będą od siebie w odpowiedni sposób oddzielone. Dlatego też zawsze możemy porozmawiać ze specjalistami, aby się dowiedzieć, co jest przez nich oferowane.