Głośniki komputerowe – jakie wybrać?

Głośniki komputerowe – jakie wybrać?

Używamy głośników nie tylko przy zestawach kina domowego czy wieży, kiedy to chcemy obejrzeć film czy posłuchać ulubionej muzyki, ze świadomością, że wszystko będzie brzmiało dokładnie tak, jak brzmieć powinno. Bardzo często używamy głośników również przy komputerze. Czasami dlatego, że to właśnie na nim odtwarzamy ulubioną muzykę i chcemy mieć pewność, że wszystkie brzmienia będą takie jak należy, a czasami dlatego, że często gramy w gry komputerowe i zależy nam na tym, aby nie tylko to co widzimy sprawiało nam przyjemność, ale również to co słyszymy. Jednak jakie głośniki komputerowe wybrać, żeby uzyskać odpowiedni efekt dźwiękowy?

Zależy co jest dla nas ważne

Zanim wybierzemy głośniki komputerowe, z których będziemy korzystali, powinniśmy się na początek zastanowić, co jest dla nas ważne.

Jeśli słuchamy muzyki od czasu do czasu i nie zależy nam na tym, aby dźwięk dochodził do nas z każdej strony, to spokojnie możemy się przyjrzeć mniej rozbudowanym zestawom, które będą się składały z subwoofera i dwóch głośników. Zazwyczaj są one ustawione w jednej linii, blisko nas, a więc dźwięk będzie brzmiał naprawdę dobrze, ale jednocześnie nie będzie nas otulał z każdej strony. Takie rozwiązanie sprawdzi się również wówczas, gdy nie mamy zbyt wiele miejsca i nie możemy sobie pozwolić na rozstawienie głośników. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby ten dźwięk był jak najlepszy i żeby rozchodził się po całym pokoju, to powinniśmy zainwestować w większe zestawy, w których poza subwooferem będziemy mieli pięć głośników.

Wówczas będziemy mogli je rozstawić po całym pomieszczeniu, co sprawi, że będziemy otoczeni dźwiękiem, a więc wrażenia będą naprawdę niesamowite.

Zwracajmy uwagę na szczegóły

Oczywiście wybierając głośniki komputerowe powinniśmy również zwracać uwagę na szczegóły. To oznacza, że musimy zobaczyć jaką mają one jakość, jaką mają moc, z jakiego materiału są wykonane. Powinniśmy się także zastanowić jakie dodatkowe funkcje mają być oferowane przez nasze głośniki komputerowe.

Czy mają być podświetlane, czy mamy mieć możliwość sterowania nimi za pomocą bezprzewodowego pilota, co przyda się szczególnie wówczas, gdy będziemy słuchać muzyki i nie będziemy siedzieli przy komputerze? Możliwości jest wiele, a proponowane głośniki komputerowe mogą się między sobą mniej lub bardziej różnić. To oznacza, że dokładnie powinniśmy się im przyjrzeć, porównać ich parametry, tak aby faktycznie wybrać takie, które najlepiej będą spełniały nasze oczekiwania.