Głośnik przewodowy, czy bluetooth? – Analiza porównawcza

Głośnik przewodowy, czy bluetooth? – Analiza porównawcza

Kiedy stajemy przed dylematem zakupu głośników, czy to takich do kina domowego, czy takich które będziemy mieli podłączyć do radia, czy to głośników komputerowych, to do przemyślenia mamy bardzo wiele różnych elementów. To oznacza, że nie powinniśmy się spieszyć z takim wyborem, tak abyśmy mieli pewność, że faktycznie wybierzemy taką propozycję, która najlepiej będzie nam odpowiadała i która będzie spełniała nasze oczekiwania. Jedną z rzeczy, którą będziemy musieli przemyśleć, będzie to czy nasze głośniki mają być ze sobą połączone za pomocą przewodów czy może ma być to połączenie Bluetooth.

Co zyskujemy na przewodach?

Oczywiście, żebyśmy mogli tutaj podjąć odpowiednią decyzję, musimy zastanowić się, co daje nam jedno, jak i drugie rozwiązanie, a następnie na podstawie tych analiz wybrać to, co będzie najlepiej do nas pasowało. Jeśli zdecydujemy się na głośniki przewodowe, to mamy pewność, że będą one cały czas działały tak samo, że nie będzie żadnych zakłóceń, nie będziemy musieli się przejmować tym, że muzyka będzie przerywana, że będzie przestawała grać, jeśli pojawią się jakieś zakłócenia. Dodatkowo za pomocą doboru odpowiednich przewodów możemy sprawić, że jakość dźwięku będzie jeszcze lepsza, a więc wszystko będziemy mogli dopasować do siebie.

Minusem jednak jest to, że mając głośniki przewodowe musimy się liczyć z tym, że ten przewód będzie nam gdzieś tam zwisał albo leżał, a więc nie trudno będzie o niego zahaczyć, nie mówiąc o tym, że nie będzie wyglądał zbyt elegancko.

Jednak Bluetooth?

W przypadku propozycji na głośniki Bluetooth musimy się liczyć z tym, że co prawda ten system jest coraz lepszy i wiele rzeczy udało się wyeliminować, nie mówiąc już o tym, że sygnał działa na znacznie większą odległość, niż to miało miejsce jeszcze jakiś czas temu. Poza tym, nie mamy tutaj żadnych przewodów, więc głośniki Bluetooth mogą być ustawione w różnych miejscach, tak aby zapewniały nam odpowiednie brzmienie, a dodatkowo jeszcze nie musimy się martwić, że przewód będzie nam zawadzał na biurku.

Jednak musimy się liczyć z tym, że czasami może dochodzić do jakichś zakłóceń, może się też zdarzyć, że będziemy mieli problem z połączeniem się z nimi. Jedne i drugie głośniki mają swoje mocne i słabe strony. To oznacza, że powinniśmy się im dokładnie przyjrzeć i zastanowić, czy ważniejsza jest dla nas jakość połączenia, czy to, żebyśmy mogli głośniki ustawić w różnych miejscach, bez przejmowania się przewodem, którym będą połączone.